Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu

w Miłkowicach

ul. II Armii Wojska Polskiego 77

59-222 Miłkowice

tel/faks: 76 8871 222

e-mail: gokis@ugmilkowice.net


Facebook

Biuletyn Informacji Publicznej

bip_logo_pomn1_grad

Ferie z GOKiSem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Tradycyjne w okresie ferii zimowych (15-23.01.2018 r.) Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Miłkowicach zorganizował dla zainteresowanych dzieci z terenu gminy wiele ciekawych zajęć. Ponadto już kolejny raz Wójt Dawid Stachura wraz z GOKiS-em zorganizowali wycieczkę do Jakuszyc, na narty biegowe.

         Okres ferii, w których uczestniczyło 40 dzieci w wieku od 6 do 11 roku życia upłynął pod znakiem wycieczek. Ich uczestniczy zwiedzili Kolejkowo we Wrocławiu, gdzie odbyli podróż przez miniaturowy świat tętniący życiem i przedstawiający wspaniały Dolny Śląsk. Mieli okazję uczestniczyć w spektaklu "Miraże - Baśnie ludów wschodu", w którym mogli aktywnie uczestniczyć i oczami wyobraźni budować własne wymarzone miasto. Mnóstwo radości i szaleństwa przyniosły dzieciom wyjazdy na basen w Jaworze, a także do Klockowiska w Legnicy, gdzie fizycznie mogły odreagować napięcia związane ze szkołą.

         Nie mniej pozytywnych wrażeń dzieci wyniosły z zajęć stacjonarnych, gdzie odbyły się warsztaty z robotyki - interaktywne spotkanie z klockami LEGO, które pobudza wyobraźnie a także logiczne myślenie. Poza tym, dzieci mogły uczestniczyć w zajęciach ceramicznych, gdzie z bezkształtnych kawałków gliny, niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki powstawały naczynia kuchenne, wazony a także doniczki. Ostatni dzień, to dzień tańców i przebieranek, w trakcie których zawitał iluzjonista z magiczną walizką, podczas którego przeniósł dzieci do magicznego świata czarów.

         Atrakcji jednak nie było końca! Ostatni dzień ferii, czyli 26.01.2018 r. to wspomniany wyżej wjazd na narty, na Polanę Jakuszycką, którego pomysłodawcą był nasz Wójt Dawid Stachura. Propozycja wyjazdu na narty skierowana była do dzieci powyżej 10 roku życia, w której ostatecznie uczestniczyło 48 uczestników. Podobnie jak w ubiegłym roku, każdy otrzymał odpowiednie wyposażenie i wyruszył pod czujnym okiem Wójta i instruktorów na podbój Polany. Pogoda dopisała, niekiedy nawet przebijały sie promienie słońca, które jeszcze bardziej rozgrzewały każdego uczestnika. Wszyscy bez wyjątków dotarli do stacji turystycznej Orle, w której mogli odpocząć i posilić się gorącym kapuśniaczkiem.

         Droga powrotna zapowiadała się dobrze. Wszyscy radośnie wyruszyli ze stacji i tutaj czekała na nich niespodzianka! Wójt przy aprobacie większości uczestników zdecydowali, że czas najwyższy, aby podnieść poprzeczkę i poprowadzić całą grupę trudniejszą i dłuższą
o 2 kilometry trasą. Przewidywania ich były bardzo trafne. Choć pod koniec drogi zaczęło sie już ściemniać uczestnicy bez większych problemów dotarli do celu.

         Mamy nadzieję, że kolejne ferie również będą równe udane.


 

Wspierają nas

mkidn_logo

fww

polska_miedz

tauron_logo

logo_fio

Licznik odwiedzin

Dzisiaj21
Wczoraj34
W tygodniu97
W miesiącu613
Wszystkie51330

Kalendarz

lutego 2018
npwścps
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728

Kolporter RSS