Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu

w Miłkowicach

ul. Wojska Polskiego 77

59-222 Miłkowice

tel/faks: 76 8871 222

e-mail: gokis@ugmilkowice.net


Biuletyn Informacji Publicznej

bip_logo_pomn1_grad

Jednodniowa wycieczka na narty biegowe na Polanę Jakuszycką PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

22 lutego 2017 roku to dzień, w którym Wójt naszej gminy zrealizował pomysł zapoznania części naszych dzieci i młodzieży z dyscypliną, którą tak skutecznie od kilku lat promuje Justyna Kowalczyk, zdobywając medale na światowych zawodach. Chodzi oczywiście o narciarstwo biegowe.

            W tym celu Wójt Gminy Miłkowice Dawid Stachura przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Miłkowicach zorganizował jednodniową wycieczkę do Jakuszyc. Wspólnie z opiekunami, 45 uczestników w wieku powyżej 10 roku życia, bez względu na to, czy kiedykolwiek mieli do czynienia z nartami, wyruszyli na śnieżną przygodę.

            Każdy z uczestników został wyposażony w odpowiedni sprzęt narciarski: buty, narty oraz kijki. Trasa, którą mieli podążać nowicjusze liczyła 10 km. Już pierwsze minuty przygotowań były pełne emocji. Każdy z osobna próbował uporać się z założeniem butów, nart i utrzymaniem równowagi. Od samego początku nie brakowało okrzyków radości, ale były też i obawy. W końcu pod czujnym okiem instruktorów cała ekipa wyruszyła na podbój Polany Jakuszyckiej.

            Pierwszy odcinek trasy prowadził do skrzyżowania z trasą biegnącą wokół góry Koziniec. Odcinek ten choć płaski i delikatnie wznoszący się przysparzał początkującym nierzadko wiele trudności. Upadali i podnosili się, przejechali parę metrów i sytuacja powtarzała się. Wielokrotnie wpadali na siebie powodując lawinowe upadki pozostałych uczestników. Śmiechu było co niemiara. Oczywiście nie zabrakło "profesjonalistów" wśród uczestników zajęć. Oni zwykle wychodzili na prowadzenie, aby móc swobodnie delektować się urokiem Polany Jakuszyckiej.

            Drugi odcinek trasy prowadził do samego Schroniska Orle. Po przybyciu na miejsce uczestnicy mogli odpocząć, podzielić się wrażeniami i doświadczeniami, a przede wszystkim posilić się ciepłą rozgrzewającą zupką, którą osobiście serwował Pan Wójt.

            Ostatni, powrotny odcinek trasy potwierdził, że dzieci z naszej gminy są nieustraszone i wytrzymałe. Śnieżna przygoda przy okazji okazała się przygodą deszczową. Warunki pogodowe pogorszały się z godziny na godzinę, wzmagał się padający deszcz i wiatr. Trasa stawała się zlodowaciała, a przy tym prowadziła lekko pod górę. Choć zmęczenie dawało się we znaki, wszyscy bezpiecznie dotarli do celu.

            Podczas drogi powrotnej nagrodzono najlepszych, a także tych, którzy wykazali się wyjątkową wytrwałością. Autobus huczał od wrażeń i śpiewów, a także od wilgoci, bo wszyscy byli przemoknięci. Najważniejsze, że humory dopisywały do samego końca.

Można powiedzieć, o ile nie spadnie już śnieg, że nasze dzieci wykorzystały tę zimę do ostatniego płatka śniegu w wyjątkowy sposób!

Dziękujemy Pani Joli Szeszko za wspaniałą organizację oraz opiekunom grupy: Aniom, Magdzie, Joli i oczywiście Panu Wójtowi.

(GOKiS – AŚ)


 

Wspierają nas

mkidn_logo

fww

polska_miedz

tauron_logo

logo_fio

Licznik odwiedzin

Dzisiaj30
Wczoraj33
W tygodniu120
W miesiącu840
Wszystkie53758

Kalendarz

kwietnia 2018
npwścps
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Kolporter RSS