Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu

w Miłkowicach

ul. II Armii Wojska Polskiego 77

59-222 Miłkowice

tel/faks: 76 8871 222

e-mail: gokis@ugmilkowice.net


Facebook

Biuletyn Informacji Publicznej

bip_logo_pomn1_grad

Wydarzenia
Miłkowicka Gala Kresowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

W piątkowy wieczór w sali GOKiS w Siedliskach rozbrzmiała piękna muzyka. W ramach występów przygotowanych na Galę Kresową zaprezentowały się zespoły z Białorusi „Wesołeczki” z miejscowości Piesek oraz zespół „Wszystko w porządku” z Domu Polskiego w Borysowie.

Więcej…
 
ROBOTYKA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

W każdą środę października i listopada w godz. od 15-17 odbywać się w GOKiS zajęcia z robotyki. Zajęcia zostały dofinansowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Więcej…
 
Spotkanie z dawnymi mieszkańcami Ziem Legnickich PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Do tradycji naszego regionu należą coroczne ewangelickie obchody święta plonów – Erntefest. Centralnym punktem jest uroczyste nabożeństwo dziękczynne w kościele Maryi Panny (Liebfrauenkirche) w Legnicy. Jak co roku w uroczystościach bierze udział grupa dawnych mieszkańców Ziemi Legnickiej i ich potomków zamieszkałych teraz w różnych zakątkach Niemiec. W programie organizowanego z tej okazji wyjazdu do Legnicy przez Bundesgruppe Liegnitz e.V. z Wuppertalu (Stowarzyszenie Legniczan), zawsze znajduje się spotkanie z mieszkańcami jednej z podlegnickich gmin. W tym roku goście odwiedzili Gminę Miłkowice, a dokładnie Rzeszotary/ Rüstern. Spotkanie rozpoczęło się powitaniem przed Kościołem pw. Podwyższenia Krzyża Świętego przez proboszcza ks. Stanisława Kawzowicza i przewodniczącego Stowarzyszenia Legniczan pana Klausa Rudolpha, oraz krótką odmówioną przez wszystkich modlitwą Vaterunser (Ojcze nasz) W rzeszotarskim kościele ochrzczono wielu przybyłych gości.

Więcej…
 
Dożynki Gminne w Gniewomirowicach - 27 sierpnia 2017r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

dozynki_logoW ostatnią niedzielę sierpnia w Gniewomirowicach odbyły się Dożynki Gminne. Mimo wietrznej pogody i niepokojących prognoz gospodarzom udało się podziękować za tegoroczne plony.

Dożynki rozpoczęła Msza św. polowa, której przewodniczył ks. Tomasz Filipek w koncelebrze z ks. Stanisławem Kawzowiczem. Nie zabrakło wieńców dożynkowych oraz pocztów sztandarowych. Za muzyczną oprawę mszy św. odpowiadała Orkiestra Gminy Miłkowice pod przewodnictwem Piotra Koziara oraz zespół Trzy Pokolenia.

Po mszy nastąpiło oficjalne otwarcie i przywitanie gości przez Wójta Gminy Miłkowice Dawida Stachurę, który odebrał wypieczony z tegorocznych zbóż chleb przyniesiony przez starostów dożynek: Panią Sylwię Kozioł i Pana Tomasza Trupkiewicza.

Więcej…
 
Costa Brava – kraina słońca PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Costa Brava – symbol hiszpańskiej prowincji Katalonii. To wybrzeże pełne wspaniałych kurortów, długich piaszczystych plaż i urokliwych zatoczek. 300 słonecznych dni w roku, przyjemny, śródziemnomorski klimat czyni hiszpańską miejscowość Lloret de Mar prawdziwym rajem i miejscem wymarzonym na wakacje. To właśnie tutaj mieszkańcy gminy Miłkowice rozpoczęli wakacje 2017. 12 upalnych dni w hotelu Royal Star**** goszczącym ponad 1000 gości.

Więcej…
 
Już jest! Film z III edycji Kolej na Bieg PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator    
Kolej na Bieg - Miłkowice, 25.06.2017r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

W niedzielę, 25 czerwca odbyła się III edycja Ogólnopolskiego Biegu Przełajowego Kolej na Bieg. Organizatorami byli Gminny Ośrodek Kultury i Sportu oraz Stowarzyszenie Kolejarz przy wsparciu technicznym KB Lew z Legnicy.

W imprezie udział wzięło blisko 350 zawodników. W biegu głównym wystartowało 217 zawodników, którzy mieli do pokonania trasę ok. 8, 5 km. Trasa biegnie wzdłuż czynnego szlaku kolejowego z pętlą w Gniewomirowicach i z powrotem. Punktualnie o godzinie 12 zawodnicy wyruszyli prowadzeni przez eskortę motocyklistów Dragon. Na mecie, po czasie 28:29 zjawił się zwycięzca tegorocznej edycji Tomasz Sobczyk z Wrocławia, za nim Gułaj Artur z czasem 29:02 i 3 Jankowski Grzegorz z czasem 29:21. Najszybszą biegaczką okazała się Emilia Rogoza z Wrocławia, która na mecie pojawiła się po 33 minutach.

Więcej…
 
Dzień Dziecka "Myśliwi dzieciom" - Dobrzejów, 03.06.2017r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

3 czerwca 2017 r. to dzień, w którym juz po raz trzeci Wójt Gminy Miłkowice przy współpracy z Polskim Związkiem Łowieckim oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Miłkowicach zorganizował Dzień Dziecka na terenie Strzelnicy Myśliwskiej w Dobrzejowie. Termin okazał się wyjątkowo korzystny ze względu na cudowną pogodę. Dzień był słoneczny, a delikatny wiatr ochładzał wszystkich uczestników wydarzenia.

Więcej…
 
Wizyta w wiosce kolejarzy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Tworzenie wioski tematycznej to długotrwały proces, który może mieć wiele czynników sprzyjających, ale też i sporo przeszkód. Jak znaleźć „pomysł” na swoją wieś?
Z Miłkowicami nie było zbyt dużo problemów. Jak wiadomo już od wielu lat miejscowość znana jest z kolei. Jeszcze w latach 80 wieś wyglądała jak mały – Szanghaj. W Gminie Miłkowice 80% ludności pracowało na kolei. Wokół dworca PKP, na wielkim placu, stało kilkaset rowerów. Jednymi kolejarze przyjeżdżali do prac. Inne miłkowiczanie zostawiali, gdy wsiadali do rannego pociągu w stronę Legnicy.

Więcej…
 
VI Jarmark Wielkanocny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Dnia 9 kwietnia 2017 r. o godzinie 13.00 w Gimnazjum w Miłkowicach po raz kolejny odbył się Jarmark Wielkanocny zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu przy współpracy ze Szkolno - Gimnazjalnym Zespołem Szkół w Miłkowicach.

Jak co roku było świątecznie, niezwykle kolorowo i wyjątkowo słonecznie. Na mieszkańców gminy Miłkowice i okolic czekały dziesiątki potraw i smakołyków, ozdoby świąteczne wykonane przez lokalnych artystów i rękodzielników, a także programy artystyczne. Wszystkie pyszności można było zakupić i skosztować.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 13

Wspierają nas

mkidn_logo

fww

polska_miedz

tauron_logo

logo_fio

Licznik odwiedzin

Dzisiaj15
Wczoraj31
W tygodniu96
W miesiącu563
Wszystkie48254

Kalendarz

listopada 2017
npwścps
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Kolporter RSS

feed-image Bądź na bieżąco